Středověk

Stálá nabídka je zaměřena na historické kostýmy inspirované obdobím gotiky s kompletním vyčíslením ceny. Jako inspirace může sloužit průřez mé tvorby v Galerii.

Ceny jsou uvedené včetně materiálu.

Nevíš jaké míry jsou pro objednávku důležité? Přečti si informace ZDE!

Středověký kostým – dámský
CENA:  4500 Kč

rebule5Šaty jsou lehce upravené modernímu střihu, aby pasovaly na tělo a nebyl to pouze „pytel“ s vloženými klíny. 🙂 Jinak vycházím z módy gotického období. Vrchní šaty jsou kratší (surcot), než spodní (cotte). Střih se skládá ze 4 dílů, ve kterých je od boků dolu vložený  klín. Spodní díl má šněrovací vázání na zádech, vrchní díl lze upravit dle přání – šněrování vzadu, vepředu, na bocích … s rukávem či bez.

Všechny díly jsou sešité a začištěné na stroji, veškeré lemování, zakládání a obšívání dírek zpracovávám v ruce.

 

 

 

 

 

Středověký kostým  – pánský
CENA: 3200 Kč

rebulepániCelý kostým se skládá z košile, bruchů a dvou nohavic. Veškeré lemování košile a dírky ve výstřihu jsou šité ručně, díly košile ušité a začištěné na stroji.

Spodní část kostýmu je ušitá pouze na stroji.

Košile je lehce tvarovaná na tělo, na bocích je všitý klín. Lemy jsou obšité pro ozdobu řetízkem z bavlnky. Bruchy se zavazují na šňůrku a stejným způsobem jsou k nim přivázané i nohavice. Nohavice mají volnou patu a špičku a tvarují se podle nohy.

Ke zpracování používám len, dirky jsou obšité bavlnkou v barvě košile.

 

 

 

 

 

 

 

Středověká košile
CENA: 1500 Kč

Gotika říjen 2015

 

Košile je inspirovaná jednoduchým střihem z období gotiky. Na bocích jsou vložené trojúhelníhové klíny a je lehce vypasovaná, aby držela hezčí tvar. Je šitá ze lnu, díly jsou přišité na stroji, ale veškeré lemování a dirky ve výstřihu jsou šité

ručně pro dobovější vzhled. Kolem lemů je z bavlnky vyšitý pro ozdobu řetízek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Středověký plášť
CENA: 2500 Kč

IMG_0338Plášť je z jednoho půlkruhu s kapucí. Jako vázání jsou u krku přišitá poutka ze stejného materiálu, kterými se provlékne ručně kovaná spirálka. Spirálky mi dodává jeden můj známý – umělecký

kovář 🙂

Protože je plášť z jednoho dílu, je jeho délka omezená šíří látky – ta bývá 150cm. Vykrojením kolem krku ztratí na délce ještě cca 10-15cm. K jeho zpracování používám vlnu (většinou je s malou příměsí kašmíru pro hebčí efekt). Plášť s kapucí je k sobě přišitý na stroji, veškeré lemování začišťuju v ruce.

Využití pláště najdou nejen nadšenci středověku a fantasy, ale kolikrát se hodí i do přírody jako deka pro piknik na louce (vyzkoušeno 🙂 ).

 

 

 

 

 

 

 

Středověká kápě
CENA: 780 Kč

kape listopad 2015Kápi zpracovávám z kruhového límce, který je z jednoho kusu a dvou

částí kapuce. Tyto tři díly k sobě přišívám na stroji, začištění lemů

provádím ručně.

Nerozlišuji dámskou od pánské. Kápi je možno využít jako funkční zimní doplněk ke kterémukoliv gotickému kostýmu. Případně do světa fantasy, bitev a larpů 🙂

K výrobě používám vlněné materiály.

 

 

 

 

 

CD středověké hudby – Rebule
CENA: 250 Kč

cdrebuleHudební skupina Rebule je jedna z hudebních těles, ve kterém se angažuji. Pokud má někdo zálibu ve středověké hudbě a historických nástrojích, tohle CD by se mu mohlo hodit do sbírky.

Jde o zpívané písničky převážně z období vrcholné gotiky doprovázené na šalmaje, flétny, kvinternu, fidulu a bicí nástroje.