O HoneyArt

13423718_1028196637235011_4556363704638815151_n

 

HoneyArt představuje umění, kterému se věnuji celý život. Od prvopočátků zaškolování mé babičky, přes šití na panenky až po současnou tvorbu, kterou zde můžeš najít. Nedílnou součástí toho všeho je ale především i hudba a hra na různé hudební nástroje. Ke středověku a historii jsem se blíže dostala až na vysoké škole. Posledních pár let se snažím také hodně cestovat, tak k tomu všemu do HoneyArt přibývají i zážitky z cest.

 

 

 

 

 

 

Koncem roku 2008 jsem byla součástí založení kapely Cruadalach a poté, co se složení kapely ustálilo, jsem ušila pro dámskou sekci dlouhé saténové sukně. Časem se sjednotili i pánové černými kilty. Dnes už kapela preferuje vystupování spíše v civilu.

 

 

 

 

 

Na podzim roku 2011 jsem se přidala ke středověké kapele Rebule a postupem času se stala jejich osobní krejčovou dobových kostýmů.  Ve skupině hraji především na fidulu, na šalmaj a občas na kvinternu.

 

 

 

 

 

 

Díky středověké kapele jsem se setkala s historickým divadlem Ordo Kromen a do jejich výbavy šiju turnajové čabraky na koně.

 

 

 

 

 

 

Po různých zaměstnáních a brigádách u telefonů, počítačů, na recepcích, v kancelářích a skladech jsem usoudila, že práce v umění je mi nejbližší. Proto se nyní věnuji hudbě i šití na plný úvazek, a přitom si neustále prohlubuji odborné znalosti a dovednosti.

Proč HoneyArt?

Přezdívka Honey se natolik vryla do paměti mého blízkého okolí, že bylo téměř nemožné ji nepoužít. Na počátku všeho byla Nirvana – nespoutaný grunge a divoká léta na střední škole. Začala jsem pravidelně navštěvovat revivalové koncerty jedné české Nirvany a psala na jejich internetové stránky recenze. Kapela mě posléze pojmenovala jako „fanynka Hanynka“. Oslovení se zkrátilo na Hany a stylisticky upravilo na Honey (jak nečekané a fádní 😀 ). Pod tímto uměleckým jménem jsem poprvé vystupovala v kapele The Ignu Underground 2005 – 2011.

Mohla bych použít jiný název, který by ale neměl svůj příběh a stal by se jen strohým označením. A kdoví, třeba jednou dojde i na ty medy a včelí produkty 🙂